Bebeğimiz için mucizevi bir besin olan anne sütü bebeğimize ilk 6 ay ihtiyaç duyduğu tüm besin ögelerini tek başına karşılamaktadır. Peki anne sütünü artırmak için ne yapmamız gerekir? İşte size yardımcı olacak bazı besinler.

Yulaf

Kalsiyum ve demir bakımından oldukca zengin olan yulaf anne sütünü artırmada önemli rolü vardır. Emziren anneler arasında populer bir besindir. Emziren bir anneyseniz kendinize bir yulaf ezmesi yaparak sütünüzün arttığını izleyebilirsizin.

Ceviz

Vitamin ve mineral bileşimi bakımından ön plandadır. Zengin yağ asidi barındıran ceviz hem süt artırımına hemde bebeğin sinirsel gelişimine destek olmaktadır.

Rezene

Annelerin özellikle tuketmesi gereken rezene çayı süt kanallarını açar ve sütün artmasını ve daha akışkan olmasını sağlar.

Havuç

Özellikle çiğ tüketilmesi gerekmektedir. Süt artırıcıdır. hem anne için hem bebek için zengin mineral ve vitamin barıdır.

Fesleğen

C ve K vitamini içerir. Sindirim sistemini düzenler. Anne sütünü artırmakla beraber sakinleştirici etkisi vardır. yemeklerin yanında veya çay olarakta tüketilebilir.

Arpa

Anne sütünü artırmasında etkili olduğu bilimsel olarak açıklanmış olmasada halk arasında yüzyıllardır tüketilmektedir. bebeğin dirençli oluşuna sebeptir. Arpa ve rezene kombinasyonu sütün daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.